Zoznam popôrodných dúl


Borčinová Dominika

miesto pôsobenia Bratislava (osobne), kdekoľvek (online)

Email : borcinova.dominika@gmail.com

Ig: dominika_borcinova

Ahoj, som Dominika, 

žena, manželka, maminka 2 detí, psychologička a popôrodná dula. Na cestu popôrodnej duly ma priviedlo moje vlastné šestonedelie a materstvo, kedy som zistila, že takú podporu, akú potrebuje žena v tomto čarovnom období jej vie dať iba iná, vnímajúca žena-matka. A nikdy v tom nie som sama. Sme v tom spolu, na jednej lodi zvanej “materstvo“.

 

Zapadli mi do seba poznatky zo štúdia i práce detskej psychologičky a vlastného materstva a teraz by som rada ponúkla podporu aj Vám. Takú, o akú si požiadate :)  Viem Vám ponúknuť: 

- Psychickú podporu (empatické vypočutie, otvorenie tém, ktoré riešite bez posudzovania ci zľahčovania, podporu...)

- Fyzickú podporu (blízkosť, pomoc so zavinovaním maternice a fyzickým zotavením z pôrodu, uvoľnenie s rebozo šatkou...)

- Informačnú podporu (edukácia a príprava na šestonedelie, informácie o bábätku, nosení, dojčení, manipulácii, spánku, vývine, zapojení otecka...)

- Materiálnu podporu (drobný nákup či upratanie)

- Sociálnu podporu (blízkosť a sprevádzanie tehotenstvom, šestonedelím, ranným materstvom..)

- Psychologickú podporu ( sledovanie vývinu dieťatka, konzultácie o dieťatku...)

- Rodičovskú podporu ( rešpektujúce rodičovstvo)

- Opatrovateľskú podporu (krátkodobé postráženie bábätka či staršieho súrodenca)

 

Vzdelanie:

2021/2022 - Škola popôrodnej duly 

5/2018 – Kurz Školského intervenčného programu INPP organizovaného Inštitútom psychoterapie a socioterapie (terapia neuromotorickej nezrelosti)

10/2017 –Kurz Práca s detskou kresbou pod vedením Mgr. Zdeňka Altmana

3/2017 – 6/2017 – Absolvovanie workshopov „ABA/VB workshop“ pod vedením BCBA terapeutky (pre deti s PAS) Zuzany Maštenovej a Ivany Trellovej

10/2016 – Seminár Neurofyziologické príčiny zlyhávania vo výchovno-vzdelávacom procese u detí so ŠVVP

2011 – 2016 – Štúdium Psychológie na Trnavskej univerzite v Trnave

 

Pomôžem Vám naladiť sa na seba, na bábätko, dôverovať si a povzbudím Vás kráčať Vašou jedinečnou cestou materstvom, v maximálnej úcte a rešpekte k Vašim potrebám a aktuálnej rodinnej situácii. 

Teším sa na naše stretnutie

 

Mgr. Dominika Borčinová

Borková Andrea

miesto pôsobenia Bratislava

Tel.: 0940 524 261

E-mail: 600nedelie@gmail.com

Instagram 

www.600nedelie.sk


Som žena, matka dvoch detí, manželka, priekopníčka a popôrodná dula. 

Sprevádzam tehotné ženy, aby ich vstup do obdobia po pôrode bol čo najpríjemnejší. Pre tehotné ženy ponúkam individuálny online kurz Príprava na 600nedelie a materstvo. 

Venujem sa aj ženám v 600nedelí, v období kedy najviac potrebujú podporu a dodanie istoty vo vlastné kompetencie. V rámci Bratislavy chodím k ženám po pôrode na popôrodné návštevy, prípadne je možnosť dohodnúť si online konzultáciu. Pre všetky matky vytváram podporné skupiny materstva MATKOVANIE ( online aj offline podľa situácie) , kde môžu v bezpečnom kruhu žien, zdieľať svoje pocity, názory a inšpirovať sa navzájom. Starať sa o ženy sa stalo mojím poslaním. Verím v to, že každá žena potrebuje nájsť svoju vlastnú cestu materstvom, pretože neexistuje jedna správna cesta.Brenkus Lívia

Cernak Lenka

Danišová Lucia Svetlana

Gregorová Andrea


miesto pôsobenia: osobne Martin a okolie, online neobmedzene

Tel.: 0907 062 387

E-mail: andrea.gregorova16@gmail.com

Instagram


Som žena, manželka, dvojnásobná mama a popôrodná dula.  Narodením druhej dcéry som sa vykašľala na všetky ALE a vrátila sa k svojmu detskému snu pracovať s deťmi. Aj keď moje poslanie dostáva iný rozmer a pomenovanie, ako som si ako dievčatko vysnívala, cítim, že moja cesta je správna.


Podporujem všetky ženy, ktoré do mňa vložia svoju dôveru a sprevádzam ich tehotenstvom, prípravou na pôrod a šestonedelie.

 

Formou individuálnych stretnutí, ideálne aj s partnerom, si povieme ako prebieha pôrodný proces, akými technikami a darmi prírody si vie rodiaca žena pomôcť a spríjemniť čakanie na dieťatko. Môžeme spoločne vypracovať pôrodný plán a prejsť krok po kroku od praktických veci, ktoré bude nová rodina potrebovať, až po psychickú prípravu oboch budúcich rodičov.

 

Špecializujem sa na krehké obdobie šestonedelia, kedy sa rodí nielen dieťatko, ale aj jeho matka. Starostlivosť, opateru a láskavý prístup si však zaslúži celá rodina. Čo to v praxi znamená?

 

Ponúkam popôrodné návštevy v teple tvojho domova. Prvé týždne s bábätkom sú čarovné, no náročné a vedia zaskočiť aj najväčšiu bifľošku. 

Urobím ti nákup podľa dohody, naučím ťa starať sa o pôrodné poranenia a urobím obklad z liečivého zeleného ílu, či pomasírujem bruško bylinnou guľou.


Naučíme sa základnú manipuláciu s bábätkom, kúpanie, či spoločné oddychovanie a nastavenie si hraníc s vonkajším svetom. Zapojíme do starostlivosti otca dieťatka. 


Podporím ťa v tvojich rozhodnutiach, aby si sa ako matka cítila dobre a v plnej sile.

Pokiaľ budeš potrebovať ďalšiu starostlivosť, ktorú neponúkam, dostaneš zoznam ďalších šikovných žien a nebudeš na novú rolu sama.


Bývam v čarovnej dedinke Bystrička pri Martine a tam ma nájde každá žena, ktorá má bude potrebovať.


Prešla som Školou pre popôrodné duly (2022) a moje vzdelávanie pokračuje naďalej, aby som ťa vedela kvalifikovane a odborne podržať v najkrajšej úlohe matky, ktorú si sa rozhodla plniť. 


Teším sa na našu krásnu spoluprácu

Andrea 


Holubová Miriam

Hubinská Monika 

miesto pôsobenia Senica a Šamorín a okolie

Tel.: 0911 732 682 

Email: monika@puppi.sk

Najväčší učitelia môjho života - Moja dcéra a syn- mi otvorili dvere k poznaniu môjho poslania na Zemi. Som tu, aby som pomohla naplniť náš svet pravými hodnotami- LÁSKOU A KRÁSOU. A tie sa plnia do našich duší od počatia. Moja cesta ma preto priviedla k pomáhajúcej profesii POPÔRODNEJ DULY - sprievodkyne ženy v období tehotenstva a po pôrode.

Pripravím Vás na veľmi citlivé obdobie po narodení dieťatka, vyživím Vás fyzicky aj psychicky, ošetrím rany na tele či duši, pomôžem a poradím so starostlivosťou o dieťatko, dojčenie, zladenie rodiny, domácnosť. Všetko v maximálnej úcte a láskavosti k Vám ako ŽENE - MATKE, aby ste mohli vykročiť na novú cestu životom v plnej sile a kráse s dieťatkom v náručí.

Čo Vám môžem ponúknuť :

Moja cesta poznania ma previedla vzdelávaním na týchto kurzoch:

2015- Kurz lektorky Cvičenie s deťmi v šatke alebo nosiči s Annou Kohutovou

2020- Kurz Rebozo-jemný nástroj v starostlivosti o ženu s Annou Kohutovou

2020- Kurz Certifikovaná laktačná poradkyňa OZ Mamila

2021- Kurz Certifikovaná Popôrodná dula

2021- Kurz Certifikovaná poradkyňa nosenia detí v šatke alebo nosiči OZ Mamila

V rámci mojich záujmov sa samovzdelávam v bylinkárčení, pestujem, zbieram, spracúvam byliny, spoznávam ich účinky a učím sa ich používať vo všetkých oblastiach života.

Kontaktovať ma môžte kedykoľvek počas dňa, aj víkendy. 

Starostlivosť Vám ponúkam v Senici a okolí a po dohode aj v Šamoríne a okolí. 

Huľová Petra

miesto pôsobenia Senec a okolie, Bratislava

Tel.: 0902 486 899 

E-mail: petra.hulova.ppd@gmail.com


Som kresťanka, manželka a mama. 

Príchod mojej dcéry na svet a obdobie po ňom ma priviedli na životnú cestu pomoci ženám po pôrode. 

 

Vždy som chcela pomáhať ľuďom len som nevedela ako, kde a komu. Absolvovala som magisterské štúdium odboru Náuka o rodine na Teologickej fakulte a opatrovateľský kurz. Ale až moje vlastné tehotenstvo, pôrod, šestonedelie a materstvo mi ukázali kto som a veľa ma naučili. Zistila som, že toto je moja cesta. Prajem si aby už žiadna žena v šestonedelí a po ňom nebola sama, bez pomoci a nepochopená. Je to životné obdobie v ktorom každá žena objavuje svoju podstatu materstva. Stáva sa maminkou a nanovo ženou a sama sebou. 

 

Ako popôrodná dula pomáham ženám pred pôrodom, s prípravou na pôrod a popôrodné obdobie, pomoc v šestonedelí aj po ňom. Poskytujem celkovú starostlivosť o ženu, psychickú podporu, pomoc s dojčením, pomoc so starostlivosťou o bábätká a vzťahovou rešpektujúcou výchovou. 

 

Každá žena, ktorá sa stane matkou potrebuje od okolia pochopenie, povzbudenie, empatiu a lásku aby mohla prijať svoju novú úlohu a vydať sa na cestu na ktorú bola stvorená. Kostolani Zdenka

miesto pôsobenia: Pezinok, Modra, Svätý Jur a ich okolie, Senec, Bratislava-Rača

Tel.: 0910 854 491

E-mail: zdenka.kostolani@gmail.com


Ponúkam láskyplnú podporu a náruč, pochopenie a prijatie novej životnej situácie pri narodení bábätka, zdieľanie radosti i bolesti. Načúvam s otvoreným srdcom, som sprievodkyňou k obnovovaniu a vytváraniu rodinnej harmónie. Som tu, vnímam a rešpektujem potreby čerstvo zrodenej matky a spoločne s ňou nachádzam cesty, ako ich naplniť. Sprevádzam tehotné ženy a pripravujem ich na pôrod, 600nedelie a materstvo. Podporujem intuíciu, silu a dôveru v ich materské i rodičovské kompetencie. Na prvé miesto vždy kladiem úctu, rešpekt a láskavý prístup.


O mne:

Mám dvoch synov a dcéru. Vďaka nim som opustila svet marketingu a obchodu a skvele rozbehnutú kariéru. Odbočila som na nepoznanú, miestami tŕnistú, objaviteľskú cestu samej seba. Každodenný život mi priniesol mnohé lekcie a zasvätenia – pôrody doma, predčasný odchod a vedomá rozlúčka s nenarodeným bábätkom, domáce vzdelávanie a unschooling, partnerská kríza a znovuzrodenie vzťahu, objavovanie a skladanie vlastnej sebaúcty, seba hodnoty a seba lásky. Sprevádzam ženské kruhy,  kruhy pre mamy a dcéry, obrady kola roka i rituály životných míľnikov. Vytváram bezpečný priestor pre vzájomnú inšpiráciu, podporu, rast, úctu, vďačnosť a seba lásku. Milujem tanec, romantiku v prírode a cestovanie, hory a more, príbehy, dobrú knihu i jedlo, vône, bylinky a svoju záhradu.  Milujem sa ufúľať od farieb pri maľovaní, ponoriť sa do tvorivého procesu písania, či alchýmie v kuchyni.


V období tehotenstva a pri/po pôrode ponúkam:


Informácie o tehotenstve, pôrode a šestonedelí

Tipy ako sa pripraviť a naladiť na pôrod

Tipy na vyživenie tela a obnovenie fyzickej sily po pôrode

Aromaterapiu a používanie byliniek 

Tanec rodičiek – podporujem ženu v tanci v tehotenstve aj pri/pri pôrode

Sprevádzam predpôrodné rituály

Podporujem ženu v jej materských a rodičovských kompetenciách a sile

Podporujem ženu a členov rodiny v nastavení nových rodinných rolí, hraníc a udržaní harmónie v partnerstve i v rodine po narodení bábätka

Pomáham pri aktuálnych potrebách mamičky a bábätka

Poskytujem informácie v starostlivosti o bábätko

Podporujem bonding a kontaktné rodičovstvo

Podporujem láskavú múdrosť prirodzenej hygieny bábätiek (bezplienková metóda)

Odporúčania na hojenie a liečenie popôrodných zranení

Povzbudzujem otca vo vytváraní si väzby a vzťahu s bábätkom a v podpore partnerky v jej novej role matky

Masáž – celotelová, rebozo, bylinkovými guľami

Sprevádzam popôrodným rituálom cerada- uzatváranie kostí


Vzdelanie

Harmonizačná orgánová zostava v tehotenstve + po pôrode+ cvičenie s deťmi do troch rokov
Kriška Michaela

miesto pôsobenia Bratislava, Senec

Tel.: 0944 383 212 

E-mail: michaelaelsik@gmail.com


Volám sa Michaela Kriška. Máme s mužom zatiaľ jedno dieťa, syna. Práve tehotenstvo s ním a následná cesta materstva a rodičovstva s mojím mužom ma prinavrátila do témy ženstva a ženského zdravia.


Prvé volanie pomáhať ženám mi prišlo, kým som bola najprv na kurze Mohendžodáro l. a následne ako pomocná kuchárka v meditačnom centre v Čechách. Od tínedžerského veku som pracovala s deťmi, ako babysitterka, doučovateľka.


Mojou doménou je kuchyňa a varenie: pre vegetariánov, vegánov, lactose free, gluten free, bez cukru aj mäsožravcov.

Je pre mňa veľmi dôležitý kontakt s prírodou, harmonizujúci a učí stíšiť sa a precitnúť v sebe k sebe zas a znova. Ctím si dar zberu bylín a ich pomoc v našich životoch.


Rada Ti, milá žena, ak si z Bratislavského či Seneckého kraja, budem naslúchať a sprevádzať Ťa v čase pred, počas i po tehotenstve. Ako žena, čo podporuje ženy v ich sile a počúvaniu svojej vnútornej múdrosti. Snažím sa na život, zdravie nazerať celistvo, pretože všetko je prepojené a ani materstvo nie je cestou opusteného ostrova.

Môžem Ti pomôcť s plánovaním šestonedelia, prípravou stravy, prípravou k pôrodu, starostlivosťou o Tvoje telo po pôrode, s laktáciou.


Poslanie popôrodnej duly je nekončiaca cesta sebapoznávania, vzdelávania sa a rastu. A rovnako ako sa rodí dieťa, rodí sa s ním aj nová žena, mama. Mamou sa nik nenarodil a preto Ťa budem podporovať v kráčaní Tvojím chodníčkom materstva a znovuobjavovania sa, aby si sa cítila sebaistá, sebaľúbená, spokojná a prepojená so sebou, dieťatkom, mužom a zvyškom okolitého sveta. Tak ako sa aj ja cítim v kruhu múdrych a vedomých žien, s ktorými sa môžem učiť, zdieľať a šíriť túto službu ženám.

Kuklišová Renáta

miesto pôsobenia Senica a okolie, Myjava a okolie


Tel.:  0907 304 721

E-mail: kuklisova.renata@gmail.com

Miesto pôsobenia: Senica a okolie, Myjava a okolie

Som mama dvoch detí a ich príchodom na svet sa predo mnou otvorili úplne nové dvere do sveta Ženy – Bohyne - Matky v takom zraniteľnom období akým je tehotenstvo, pôrod, šestonedelie. 

Bola by som rada, keby každá žena už od veku dievčatka vedela aké úžasné je byť ženou. Chcem, aby každá mladá žena vedela, že pôrod a prerod v ženu - matku môže byť jedným z najkrajších okamžikov - období v jej živote a bolo by super, aby na to bola každá pripravená. Ženské telo a duša sú predurčené na to byť matkou – vráťme im tieto kompetencie. Privádzajme svoje deti na svet s láskou, s radosťou a rešpektom. 

Toto ma priviedlo na cestu popôrodnej duly a rada Ti budem v tomto období oporou. 

Môžem Ti pomôcť s prípravou na šestonedelie, s popôrodnými zraneniami  na tele i na duši, s udomácnením sa v novej úlohe mamy, so starostlivosťou o bábätko. Zaujímam sa o podporu dojčenia, nosenie detí, vzťahové rodičovstvo, masáže, bylinky, esenciálne oleje, homeopatiu, výživu,...

Moje vzdelanie: 

2020 - 2021 Škola popôrodnej duly

2021 Seminár Tehotenstvo, pôrod, šestonedelie  (mexická babica  Angelina Miranda Martinez)
Malgot Andrea

Marušková Tereza Anna

Medvecká Lucie

Tel: 0910 834 804

E-mail: lucie.medvecka@gmail.com

Milá ženo,

otváraš ďalšie okienko svojho života – MATERSTVO.

Napadajú Ťa rôzne otázky: Aké to bude, zvládnem moju NOVÚ ROLU, ako môžem moje tehotenstvo podporiť?

Tvoje nová budúca rola ŽENY-MATKY je pre teba nová, je zahalená tajomstvom, alebo aj obavami,

potrebuješ podporiť svoje myšlienky a rozhodnutia? 

To je naprosto PRIRODZENÉ. Poďme sa na Tvoju novú rolu pripraviť SPOLU, preskúmať ju, čo ti prinesie.

Všetko sa dá zvládnuť s LÁSKOU, ĽAHKOSŤOU, ÚSMEVOM a DOBRÝM POCITOM.

Rada Ťa budem sprevádzať a poskytnem ti podporu, ktorú potrebuješ. Aj ja som mamička 3 detičiek a život ma naučil veľa vecí.

A teraz som tu pre TEBA , a otvorená Ti POMÔCT.

Pracujem s kúzlom byliniek, používam Homeopatiu, Bunkové soli, Aurasomu, Bachove esencie, Ajurvédu, rebozzo, VŠETKO, to čo je pre teba a tvoje bábätko BEZPEČNÉ.

Môžem byť sprievodkyňou Tvojim TEHOTENSTVOM, pripravím Ťa na PÔROD, aby sa naplnili tvoje PREDSTAVY.

Pre záujemkyne môžem vybaviť POROD v HAINBURGU, kde bývam a kde som sama porodila 2 detičky.

Môžem Teba i Tvojho partnera naučit MANIPULÁCIU s bábätkom, aby bolo spokojné a neplakalo a

správně sa vyvíjalo. Pomôžem Ti zvládnuť POPÔRODNÉ PORANENIA, fyzické aj psychické.

Viem Ti spracovať PLACENTU, ktorá má pre teba i bábätko veľa výhod po pôrode aj v budúcnosti – do koktejlu, kapsulí, homeopatie, tinktúry, esencie.

Viem Ti zabezpečiť aj úžasnú BIOZELENINU priamo od farmára z Rakúska – áno aj výživa je pre Teba i bábätko veľmi dôležitá.

V prvom roku života bábätka ta naučím STIMULÁCIU psychomotorického vývinu, aby sa dobre vyvíjalo.

Áno a na toto všetko som vyškolená a mám s tým prax - na popôrodnú dulu, na homeopatiu, na aurasomu, bachove esencie, na manipuláciu s bábätkom podľa Evy Kiedroňové, na spracovanie placenty podľa českých štandardov NAZEP a k tomu som mama a VIEM NAČÚVAŤ Tvojim potrebám a s čím Ti nepomôžem  ja, tak odporučím ďalej.

Pokiaľ Ťa niečo z toho oslovilo, jednoducho mi zavolaj, alebo napíš. Dohodneme sa.

Prajem Ti krásne tehotenstvo a materstvo. 

Tvoja popôrodná dula Lucie

Pašková Hana

Paulenová Michaela

Petrovičová Lucia

Popovičová Monika

Ridillová Katarína

Richter Petra

miesto pôsobenia Bratislava a blízke okolie

Te.l: 0903 905 725

email: petra.richter.sk@gmail.com


Od počatia môjho syna, kedy som sa stala mamou, sa mi otvoril úžasný nový svet a pritiahli ma témy, ktorým sa s láskou a nadšením venujem: tehotenstvo, pôrod, materstvo, napojenie sa na dieťatko, dojčenie, nosenie, kontaktné rodičovstvo. Vďaka vlastnej skúsenosti z prerodu v matku, a načúvaniu iným ženám som pochopila, že chcem sprevádzať ženy na tejto ceste a pomáhať im. Chcela by som, aby každá žena vedela, že dopriať si starostlivosť a podporu pred, počas a po pôrode je normálne, správne, a malo by to byť bežné.


Ako popôrodná dula pomáham žene dôverovať svojim inštinktom a nájsť cestu, ktorá vyhovuje práve jej, a jej rodine. Podporím pri dojčení, nosení, manipulácii s bábätkom, napojení sa naň.


Sprevádzam ženu, keď cíti, že sa potrebuje venovať aj sebe - svojmu telu a duši. Aktívne počúvam, uisťujem, podporujem, pomáham regenerovať telo - tak, aby si novo-narodená mama mohla znova uvedomiť a pocítiť svoju plnú silu a sebadôveru.


Pomáham nielen po, ale aj pred pôrodom - s naladením sa na seba, na bábätko, prípravou na pôrod, a na dôležitý čas po ňom.


Pracujem individuálne a na mieru, keďže každá žena je jedinečná a potrebuje niečo iné. 


Všeličo som sa už naučila…

2004-2009 Fakulta sociálnych a ekonomických vied, odbor Sociálna a pracovná psychológia

2016 Lifebook - program osobného rozvoja v 12 oblastiach života

2018 Rešpektovať a byť rešpektovaný - kurz rešpektujúcej komunikácie a výchovy

2020/2021 Ročná škola popôrodnej duly

2021 Kurz panvového dna (Katarína Šajbidor Juračková)

… a stále sa vzdelávam ďalej


Lokalita: Dlhé diely (Karlova Ves), ale aj celá Bratislava a blízke okolie

Stankova Vanekova Janka

miesto pôsobenia Bratislava a okolie

Tel.: 0908 634 835

E-mail: jaja@ammas.sk

Stala som sa mamou dcérky, ktorú nám s dôverou zverili do rúk. V našej rodine sme jej otvorili srdcia dokorán, poskytli jej domov a pozorne načúvame jej duši. Aj preto mám pochopenie pre mamy, akou som sa  sama stala a pre ich deti, ktoré potrebujú toľko porozumenia a pochopenia (najmä ak nepoznáme celý ich príbeh do času, kým sa s láskavým prístupom nestretli). Často sa stáva, že sa na mňa s dôverou obrátia aj rodičia, ktorí si domov chcú priviesť dieťa formou adopcie, pestúnskej starostlivosti a ešte nemajú predstavu, čo všetko to pre nich a dieťa znamená, čo ich čaká. Vtedy zdieľam náš rodinný príbeh, ktorý sa od toho častého materského líši jedine v tom, že sme sa s dcérkou zoznámili krátko po jej narodení v pôrodnici ale prvý spoločný kontakt sme mali až po dovŕšení jej 4 mesiacov. Potreby  maminky a takýchto detí sú aj v tomto prípade rovnako intenzívne, ako pri šestonedelí maminiek s ich vlastnými deťmi. Nalaďovanie sa jeden na druhého, vnímanie, oddych a veľa lásky a pochopenia. Sprevádzajúca chápavá pomoc rodičom i dieťaťu je v tom citlivom období ako živá voda na miestach, kde už dlho nezavítal dážď.

 

Je možné ma nájsť po dohovore aj v prírodnej lekárni Íris v Bratislave, kde sa venujem konzultáciám pre ľudí na životných križovatkách a rodičov s otázkami ohľadom svojich ratolestí. V prípade potreby viem zareagovať aj online, ak je to súrne a vyžaduje si to situácia.

Okrem školení z oblasti psychológie z čias mojej manažérskej minulosti sa už dlhší čas venujem alternatívnym smerom, ktoré som si doplnila v oblasti bachovej terapie, bunkových solí, aura somy a aromaterapie. Tento rok som zavŕšila štúdium Popôrodnej duly, ktorý spája ako vejár všetko to užitočné, čo môžem mamám bez rozdielu pôvodu ich dieťatka ponúknuť.Staroň Eva

Strešňáková Anna

miesto pôsobenia Bratislava a okolie, Rajka

Tel.: 00421 905 489 382

E-mail:  anka@podporavsestonedeli.sk alebo podporavsestonedeli@gmail.com

 

Tak ako iným popôrodným dulám, aj mne sa zmenil život narodením dcérky.  Postupne som začala ísť cestou, ktorá ma privádzala viac a viac ku sebe a autentičnosti. Pozorovala som svoje stránky, ktoré sa postupne vynárali a môj život už nebol ako predtým. Moje kroky viedli postupne cez kurz Popôrodnej duly v Čechách, kurzy Kraniosakrálnej terapie (biodynamiky) špeciálne pre obdobie tehotenstva, pôrod a pre bábätká a znova na kurz Popôrodnej duly, ale na Slovensku. Spoznala som veľa osudov, zažila situácie, ktoré ma naučili a posilnili a postupne som zistila, že v mojich rukách sa môžu detičky vyplakať, ponaťahovať a spontánne si doprežívať pôrod aj na jemnohmotnej aj na fyzickej úrovni. Posledný kurz mi rozšíril vedomosti v ďalšách oblastiach, ale čo je najdôležitejšie, strávila som čas v prítomnosti vzácnych žien. Nacítila som energie žien – pôrodných dúl  ktoré viedli kurz - a ktoré boli pri zrodeniach mnohých bábätiek a tak som si v rituáloch mohla aj ja znovu prejsť svoj vlastný pôrod i pôrod mojej dcérky. Moje pole má načítané okamihy, ktoré môžu byť podporou pre váš proces znovuprežitia (liečivého) svojho  pôrodu či vašich detičiek. Možno je pre vás ten pravý proces zavinovania kostí – Cerrada- ktorý  umožní uzavrieť nielen obdobie šestonedelia ale aj životné obdobia, ktoré priniesli svoje dary ale už je potrebné sa posunúť ďalej. Ponúkam sprevádzanie  nielen maminkám v prvých dňoch po pôrode ale aj bábätkám. Cez liečivé jemné  dotyky bábätka či maminky sa môže upraviť spánok, dojčenie, plačlivosť, napätie, spolunažívanie, spracovanie pôrodu, obdobia pred či po pôrode. Telo maminky môže svoju dávku starostlivosti dostať aj pri masáži bylinnými guľami či pri iných jemných technikách.  Ale pravdaže, som k dispozícii aj pri stretnutiach, kde potrebujete podporu, pochopenie, radu či vypočutie. Viac informácií na www.podporavsestonedeli.sk .


Šípošová Miriam Ela

miesto pôsobenia Bratislava

Tel.: 0949 407 879

Email: dula@regresba.sk  


Ahoj,

som Žena, Manželka,  Matka dvoch detí, ktoré sa narodili prirodzenou cestou v domácom prostredí.

Pôrod je aj duchovná cesta... Ak chceš pomôžem aj Tebe na tejto ceste stať sa Mamou.

Môžem Ťa sprevádzať už počas tehotenstva, pôrodu aj v šestonedelí.

Som popôrodná dula, viem pozrieť Tvoje fyzické telo, ale aj duševné telo... 

A v neposlednom rade Ti pomôžem v domácnosti, či už s nákupom, alebo navarením, uprataním...

Čo budeš potrebovať  som tu pre Teba.Teplická Zuzana

Valová Ingrid

Vereská  Tatiana

Miesto pôsobenia Pezinok a okolie

Tel.: 0918 663 011

E-mail: t.vereska@gmail.com 

Instagram


Som mamou 2 dcér, ktoré ma priviedli späť na cestu (seba) poznania. Verím, že deti sú naši učitelia, ak si dovolíme im naslúchať.

Podporím Ťa, milá žena na Tvojej ceste materstvom, aby si počúvala svoj vnútorný hlas. Verím však, že na to, aby si sa mohla vedome rozhodnúť, potrebuješ informácie. Preto Ti rada odovzdám to, čo už viem.

Dôležitou súčasťou podpory je pre mňa rozhovor. Odpovedanie na Tvoje otázky. Pretože nič nie je čiernobiele a každá z nás vstupuje do materstva s inými očakávaniami, obavami.

Môžem Ťa previesť prípravou na šestonedelie (i online). Navštíviť a podporiť Ťa počas tohto jedinečného, dôležitého, čarovného, a občas náročného obdobia. Byť „bútľavou vŕbou“, ktorá Ti načúva. Ošetriť poranenia na tele a na duši. Priniesť Ti jedlo. Pomôcť Ti naladiť sa na život s dieťatkom. Ukázať praktické veci v starostlivosti o bábo, napr. nosenie. Individuálne sa dohodneme, akú pomoc práve potrebuješ.

Materstvo nás zmení. V materstve, najmä v šestonedelí, by sme my, ženy, nemali byť samé.

____________________________________________________________

Mám za sebou ukončené tieto kurzy:

Poradenstvo nosenia – základný a pokračovací kurz – OZ Mamila (2017)

Popôrodná dula (2021/2022)

Dula duše (2022)Zvalová Daniela